Regional Team

 

List of Teams 2015

PACIFIC REGION

  

Team Members:

Boat #1

Skipper: Casey KENT

Crew: Ian Curran 

 

Boat #9

Skipper: Fraser SMITH

Crew: Charlotte Clark 

 

Boat #24

Skipper: Adam Mikus 

Crew: Elizabeth Hemlin 

 

Boat # 25

Skipper: Kenneth Ellis 

Crew: Lauren Christensen

 

 NORTHWEST REGION   

Team Members:

Boat #7

Skipper: Katherine Langhorne 

Crew: Melissa Hilderbrandt 

 

Boat #16

Skipper: Sebastien Wright 

Crew: Stephanie Moore 

 

Boat #18

Skipper:Curtis Cunnigham 

Crew: Tia Thrussell 

 

Boat # 20

Skipper: Catherine Gagnon 

Crew: Kristie Law 


CENTRAL REGION 

 

Team Members:

Boat #8

Skipper: Alexander Harnett 

Crew: Thomas Heppner 

 

Boat #10

Skipper: Carly Dustin 

Crew: Sydney Hanratty 

 

Boat #12

Skipper: Jessie Won 

Crew: Brian Lupenette 

 

Boat #13

Skipper: Jake Charlton 

Crew: Peter Attersley 

 

Boat #22

Skipper: Mara-Jade Lach 

Crew: Kyle Feeney 

 

Boat # 23

Skipper: Nathaniel Blackton 

Crew: Brock Leduc 

 

EASTERN REGION

Team Members:

Boat # 3

Skipper: Émile St-Onge-Mineau 

Crew: Richard Vasquez 

 

Boat # 4

Skipper: Louise-Andrée Saucier

Crew: Nathan Jubinville 

 

Boat # 6

Skipper: Estelle Pagé

Crew: Samia Tosi

 

Boat # 15

Skipper: Marilou Jasmin 

Crew: Dihan Fan 

 

Boat # 21

Skipper: William Garneau 

Crew: Ève Gervais 

 

ATLANTIC REGION   

Team Members:

Boat # 2

Skipper: Tanner Christie 

Crew: Alison Collicutt 

 

Boat #5

Skipper: Tristan Richard 

Crew: Paige Janssen 

 

Boat # 11

Skipper: Donald DeWolfe 

Crew: Nicholas Graham 

 

Boat # 14

Skipper: Jake Charlton 

Crew: Peter Attersley 

 

Boat #17

Skipper: Jake Richetts 

Crew: Martin Jones 

 

Boat #19

Skipper: Michael Handrahan 

Crew: Brittany Wiseman 

 

KEY TO RANK ABBREVIATIONS:

CPO1 - Chief Petty Officer 1st Class
CPO2 - Chief Petty Officer 2nd Class
PO1 - Petty Officer 1st Class
PO2 - Petty Officer 2nd Class
MS - Master Seaman
LS - Leading Seaman
AB - Able Seaman
OS - Ordinary Cadet